24 Aralık 2011 Cumartesi

Beginners

Her şeyden önce filme başlamadan bu kadar iyi harmalanmış bir hikaye beklemiyordum. Senarist ve yönetmen Mike Mills şüphesiz ki 3 dönemi iç içe çok iyi anlatmış. Öyle ki yönetmen adeta yarattığı Oliver karakteriyle bir yandan mutsuz çocuk Oliver'ı, bir yandan babasını kaybetmek üzere olan yetişkin Oliver'ı ve son olarak her şeyini kaybetmiş Oliver'ın küllerinden yeniden doğma mücadelisini içten bir dille anlatılmış. Müziklerin çok iyi uyum sağladığı filmde renklerin, fotoğrafların ve çizimlerin üstün anlatımına şahit oluyoruz. Hikayenin anlatım tarzı oldukça güçlü. Bu da filmi başarılı kılıyor.


   
Her zaman özgün işlerde kendine yer bulmayı başaran Ewan McGregor şüphesiz ki Oliver karakteriylede bekleneni veriyor. Öte yandan Inglourious Basterds filminin Shosanna'sı Mélanie Laurent'in samimi bir oyunculuğu var. Altın Küre'ye bu rolle ''En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu'' dalında aday olan ve muhtemelen Oscar'da da aynı kategoride aday olacak Christopher Plummer izlenmeye değer bir oyunculuk sergilemiş.
Ödül sezonun başladığı bu dönemde izlenmesi gereken yapımlarından. Şayet çoğu kişi benim gibi umduğundan daha iyi bir film bulabilir.

B+

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder