25 Aralık 2011 Pazar

Margin Call


Bağımsız yapımlar her zaman ilgimi çekmiştir. Onların daha özgür ve daha özgün bir alanları olduğuna inanırım. Bu yüzdende elimden geldiğince izlemeye çalışırım. Bu senenin bağımsız filmlerinden olan Margin Call finansal bir sorunu ele alıyor. Wall Street'teki şirketlerinden biri sektörü bekleyen krizi keşfeder. Üstelik bu kriz yakın gelecekte ve rakipler bilmemektedir. Bu noktadan sonra oldukça kirli bir şirket politikasına şahit olurken bu işlerin az-çok nasıl yürüdüğünü görüyoruz. Teknik anlamda başarılı olan filmimiz çeşitli festivallerdede boy gösterdi. Konu olarak kesinlikle dikkatleri üzerine çekiyor. Filmin herhangi bir bölümünde sıkılmıyorsunuz. Ama şu da bir gerçek ki film belirli bir çizginin üzerine çıkamıyor. 
Filmin kadrosunu ele aldığımızda Kevin Spacey, Jeremy Irons, Demi Moore, Stanley Tucci ve Paul Bettany gibi başarılı oyuncular var. Zaten oyunculuk konusunda filmin herhangi bir sıkıntısıyla karşılaşmıyoruz. 
Yönetmen J.C. Chandor ilk uzun metrajlı filmine imza atmış. İlginçtir ki ilk filmi olması sebebiyle başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Fakat tamamiyle bizi bizden alan bir film değil. Borsa ya da ekonomi ile ilgileniyorsanız beğenebilirsiniz. Onun dışında boş zamanınız varsa izleyin.

B

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder