29 Aralık 2011 Perşembe

YENİ YILDA NE İZLEMELİ?


Yeni bir yıla adım atmanın eşiğindeyken her yıl olduğu buna uygun ne izlemeliyiz listeleri yapılır. Elbette sinema tarihi bu konuda boş durmayıp yüzlerce belki binlerce yeni yıl temalı filmler çekmiştir. Bu yılda o sıcak ve içten hikayeleri izlemek isteyenler için birkaç tavsiyem.


1- It's a Wonderful Life (Şahane Hayat) (1946)
Yönetmenliğini Frank Capra'nın yaptığı filmde birbirinden etkileyici sahneleri izliyoruz. Özellikle yılbaşı arifesinde yaşanan dramatik olaylar sizleri içtenlikle sarıyor. Üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen keyifle seyredilebilecek bir film. 
2- Love Actually (Aşk Her Yerde) (2003)
Hatırlarım ki filme başlamadan önce büyük bir heyecan içerisindeydim. Bu kadar güçlü bir kadronun bir arada bulunması büyük bir olaydı. Bu filmden esinlenipte aynısını yapmaya çalışan onlarca film başarısız oldu. Hugh Grant, Liam Neeson, Colin Firth, Emma Thompson, Keira Knightley, Alan Rickman, Billy Nighy gibi sayısız ünlü oyuncuyu kadrosunda barındırıyor. Keyifle izlenilir.
3- Serendipity (Tesadüf) (2001)
Yeni yıl'da tesadüflerle dolu sıcak bir aşk hikayesi arıyorsanız Serendipity filmi tam size göre. Sizi asla hayal kırıklığına uğratmaz.
4- The Holiday (Tatil) (2006)
Geçen gün izlediğim bir yapım. Kate Winslet, Jack Black, Cameron Diaz ve Jude Law başrollerde. Oldukça eğlenceli bir yapım. Süresi diğer filmlere göre uzun olmasına rağmen asla sıkmaz.
Son filmi hepiniz izlemişsinizdir. Ama tekrar tekrar izlenebilecek bir yapım.
5- Home Alone 1-2 (Evde Tek Başına 1-2) (1990-92)
Evde Tek Başına'yı izlemeyen yoktur herhalde. Büyükten küçüğe herkesin izleyebileceği bir aile filmi. Özellikle yeni yıl temasını bizlere müthiş bir şekilde sunuyor. Serinin 3. ve 4. filmleri Macaulay Culkin olmadan çekildiysede vasatı aşamadı. 
Benim kısa bir sürede oluşturduğum liste bu. Belki unuttuğum değerli yapımlar vardır. Ama kısaca güzel bir liste oldu diyebiliriz:) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder