11 Ocak 2012 Çarşamba

50/50


Baş karakter Adam'ın hikayesi bize hem yakın hemde uzak bir hikaye sayılabilir. Hepimiz hayatımız boyunca kanser hastası olan tanıdıkları duymuşuzdur, hatta belki yakın çevremizden şahit olmuşuzdur, belkide bu dönemi yaşamışızdır. Az çok hepimiz bu evrenin ne kadar acı olduğunu düşünsekte elbette içinde olmadığımız için bazı sınırları tahmin edemeyiz. Film burda devreye giriyor. Adam'ın sınırları ne? Yaşadığı bu büyük değişimden sonra içten içe kendini nasıl yediğine tanık oluyorsunuz. -Mükemmeldim. Alkol ve sigara kullanmıyordum. Neden? Her ne kadar dışarda kendini avutma süreci işlesede finalde bir anda öfkesini saçması tüm bu evrenin bir parçası. Şu anda kendi başıma oturup bu saçma cümleleri yazarken siz filmi izledikten sonra belki yazdıklarıma hak verirsiniz. Üzerine yazılması zor bir film. Sonuç olarak yaşamın içinden etkileyici bir durum hikayesi.
Genç kadro Joseph Gordon-Levitt, Seth Rogen, Anna Kendrick ve Bryce Dallas Howard genel itibariyle iyiler. Sadece Seth Rogen'in karakteri onca olan içinde oldukça absürd duruyor. Zaman zaman hikayeye destek olsada karakterin varlığının olmasından fazla emin değilim. 
Dram ve komedi bir arada diyebiliriz. Geçen sene bu iki türü birarada çok iyi işleyen The Help filmi kadar iyi olmasada yinede güzel bir film. İzlemek isteyen arkadaşlara aşırı beklentiye girmeden filmi izlemelerini tavsiye edebilirim.

B

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder